KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14235352
nr 1423 5352
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Madeira. Signerad, daterad -61. Olja på duk, 64x53, yttermått inklusive ram: 77x66 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 4 oktober 2021
kl 19:13:58
4/10 17:19:17
2.000 kr
4/10 19:08:58